Obowiązek przyjmowania płatności bezgotówkowych

Polski Ład oznacza nowe obowiązki dla przedsiębiorców

Obowiązek przyjmowania płatności bezgotówkowych.
Konieczność integracji terminala z kasą online.

Pierwsza zmiana

Wg nowelizacji PIT i CIT od 1 stycznia 2022, ustawodawca nałożył na podatników posiadających kasy fiskalne obowiązek przyjmowania płatności bezgotówkowych.
 
Nie oznacza to jednak, że sprzedawcy muszą mieć terminale płatnicze.
 
Wystarczy tylko, że umożliwią swoim klientom inny sposób zapłaty niż gotówka, np. płatność BLIKIEM na telefon lub PRZELEWEM.

Druga zmiana

Od 1 lipca 2022 r. przedsiębiorcy korzystający z kas online będą mieli obowiązek zapewnienia współpracy terminala z kasą rejestrującą. Obowiązek nie obejmuje tych, którzy używają kas z kopią papierową lub elektroniczną.

Za niedopełnienie tego obowiązku będzie grozić kara w wysokości 5 tys. zł.

Terminale które polecamy

SmartPOS NexGo N3

Nowoczesny wygląd terminala w połączeniu z dużym dotykowym wyświetlaczem sprawia, że przeprowadzanie transakcji staje się proste i przejrzyste. Terminal opracowany jest na znanym systemie operacyjnym Android. Zastosowany intuicyjny i nowoczeny interfejs zwiększa szybkość i łatwość obsługi klientów w dowolnym momencie. Aplikacje partnerskie sprawiają, że terminal może pełnić wiele różnych funkcji, przekształcając NexGo N3 w terminal najnowszej generacji.

Ingenico Link2500

Jeden z najmniejszych mobilnych terminali płatniczych. Mobilny terminal Ingenico Link 2500 to przede wszystkim komfort idący w parze z efektywnością.

Nowoczesne, niewielkie urządzenie, z czytelnym kolorowym wyświetlaczem występuje w dwóch rodzajach: przenośnego terminala bazującego na elektronicznych potwierdzeniach wysyłanych SMS’em lub w wiadomości mailowej oraz PIN pada stosowanego do integracji z kasami fiskalnymi. Małą i kompaktową budowę terminala Link 2500 doceni każdy przedsiębiorca i pracownik, któremu zależy na oszczędności miejsca, wymagając przy tym pełnej funkcjonalności i niezawodności.

Ingenico Desk/3200

Ten terminal to doskonały wybór dla każdego sklepu czy przedsiębiorstwa, dla którego funkcjonalność i niezawodność mają najwyższy priorytet. Interfejs terminala pozwala na eksploatacje urządzenia bez żadnego problemu, nawet przy pierwszym użyciu terminala.

Terminal może pracować samodzielnie, jak również może zostać skomunikowany z kasą fiskalną czy programem sprzedażowym.

Ingenico Move/2500

Terminal mobilny gwarantujący wygodę i komfort podczas każdej transakcji. Wyposażony w kolorowy wyświetlacz wraz z ergonomicznymi przyciskami sprawia, że jest doskonałym wyborem dla najbardziej wymagających przedsiębiorców. Terminal został zaprojektowany z myślą o mobilności i realizacji transakcji w dowolnym miejscu. Interfejs pozwala na eksploatacje urządzenia bez żadnego problemu, a wysoki standard zabezpieczeń i szyfrowania zapewnia bezpieczeństwo każdej przeprowadzanej transakcji.

Ingenico Lane/3000

Terminal posiada bardzo wyraźny i kolorowy wyświetlacz. Został on stworzony po to, by sprostać wszystkim wymaganiom zarówno bezpieczeństwa, jak i wydajności. Skierowany jest do przedsiębiorców, którzy pragną połączyć kasę fiskalną z terminalem w zintegrowany zestaw obsługi klientów. Zaawansowana funkcjonalność i bezpieczeństwo schowana w niepozornie wyglądającym urządzeniu została doceniona przez wielu przedsiębiorców, a co ważniejsze – przez wielu klientów.

pin pad, terminal, paytel

Napisz do nas, a pomożemy Ci wybrać terminal dopasowany do potrzeb Twojej firmy